herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zjeżdżali na linie i odbijali zakładników

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski na II półrocze roku szkolnego 2015/2016 przyznał szkołom 55.000 zł na granty oświatowe. Szkoły uzyskane środki wykorzystują na wiele interesujących przedsięwzięć. Uczniowie klas I mundurowych Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie w kwietniu uczestniczyli w V Obozie Sprawnościowo - Naukowym Klas Mundurowych w Srebrnej Górze.

Młodzież klas policyjnej, wojskowej i strażackiej brała udział w zajęciach wspinaczkowych, strzeleckich, jazdy konnej, zjazdach linowych oraz zorbingu. Do zajęć, które wywarły na kadetach klas mundurowych największe wrażenie należały zjazd na linie z mostu o wysokości 30 m i nocny niespodziewany alarm z elementami gry terenowej.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie i żołnierze z 31. Batalionu Radiotechnicznego we Wrocławiu, a w tym roku dołączyli do nich również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostroszowic.

Czwartego dnia obozu, odbyła się inspekcja przedstawicieli władz miejskich i powiatowych, w ramach której uczniowie zaprezentowali pokaz musztry policyjnej oraz działania taktyczne na forcie polegające na odbiciu zakładnika przez grupę antyterrorystów i ratowaniu człowieka z zadymionego pomieszczenia.

Podczas spotkania z udziałem przedstawicieli powiatu, szkoły i służb mundurowych podsumowany został przebieg obozu oraz omówione osiągnięte efekty zajęć.