herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zmieniamy świat na lepsze

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie już po raz trzeci włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki i przygotowali prezenty dla potrzebującej rodziny.

Szlachetna Paczka to projekt społeczny mający na celu pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. W niedzielę 9 grudnia miał miejsce finał XVIII edycji akcji. W rejonie Dzierżoniowa wsparciem objęto 35 rodzin. Darczyńcami dla jednej z nich byli pracownicy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

– Nie chcemy być obojętni wobec osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i cieszymy się, że możemy pomóc. Mamy nadzieję, że zorganizowana przez nas paczka przynajmniej w części spełni marzenia wybranej rodziny – mówią koordynatorzy zbiórki, którzy na co dzień pracują w Wydziale Organizacyjnym.

W ramach tegorocznej edycji udało się zakupić pralkę automatyczną – była ona największą potrzebą rodziny, która miała jedynie ręczną pralkę Franię. Poza tym paczka obejmowała artykuły spożywcze i chemiczne oraz odzież i artykuły gospodarstwa domowego.

Prezenty dostarczyli wolontariusze Szlachetnej Paczki – w naszym rejonie było ich 20, w tym Patrycja i Natalia, które przeprowadzały wywiad z wybraną przez Starostwo rodziną, by określić jej najpilniejsze potrzeby.