herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zostaw swój 1% w powiecie dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Każdego roku 1 procent swojego podatku możemy przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego. Jak co roku Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zachęca do wsparcia lokalnych organizacji.

Od 2004 roku możemy samodzielnie decydować, jakiej organizacji pożytku publicznego (OPP) chcemy przekazać 1 procent naszego podatku za dany rok. Warto skorzystać z tej możliwości, bo inaczej pieniądze trafią do „wspólnego worka”, o którego przeznaczeniu zdecyduje rząd i sejm.

Zachęcamy do wsparcia stowarzyszeń i fundacji z powiatu dzierżoniowskiego. Przekazanie swojego 1% na lokalne cele nie wymaga żadnego wysiłku. Wystarczy na zeznaniu podatkowym wpisać nazwę miejscowej organizacji i numer, pod jakim widnieje ona w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).

Na terenie naszego powiatu działa 30 organizacji uprawnionych do pozyskania środków z 1%. Zajmują się one wsparciem dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, honorowych dawców krwi, ale też działalnością sportową, kulturalną, edukacyjną, bezpieczeństwem, poprawą losu porzuconych zwierząt, ochroną zabytków i rozwojem naszych miejscowości.

Wykaz lokalnych organizacji, które czekają na 1% Państwa podatku