herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zostaw swój 1% w powiecie dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Trwa akcja rozliczania podatku z Urzędem Skarbowym. Jak co roku Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zachęca, by swój 1 procent przekazać lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

Od kilku lat możemy wspierać finansowo wybrane organizacje pożytku publicznego (OPP). Sami decydujemy o tym, z kim chcemy się podzielić 1% swojego podatku.

– Zachęcamy do wsparcia lokalnych stowarzyszeń i fundacji, które działają na rzecz ludzi i miejsc nam znanych i przyczyniają się do rozwoju naszego powiatu. To dla nich konkretna i wymierna pomoc, która nas nic nie kosztuje – mówi starosta Janusz Guzdek.

Podarować część swojego podatku na lokalne cele można przy niewielkim wysiłku – wystarczy na swoim zeznaniu podatkowym wpisać nazwę miejscowej organizacji i numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).

Na terenie naszego powiatu działa 28 organizacji uprawnionych do pozyskania środków z 1%. Zajmują się one wsparciem dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, honorowych dawców krwi, ale też działalnością sportową, kulturalną, edukacyjną, bezpieczeństwem, poprawą losu porzuconych zwierząt, ochroną zabytków i rozwojem naszych miejscowości.

Wykaz lokalnych OPP czekających na 1% Państwa podatku znajduje się na stronie internetowej Starostwa www.pow.dzierżoniow.pl w dziale „Dla NGO

konkurs_organizacje_pozarzadowe