herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowy plac w Domu Pomocy Społecznej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bielawie mogą bezpiecznie poruszać się po przydomowym placu, który został kompleksowo wyremontowany. Inwestycja w połowie została sfinansowana ze środków zewnętrznych pozyskanych przez powiat dzierżoniowski.

Inwestycja objęła wymianę nawierzchni placu, a także remont pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku i remont schodów wejściowych. Konieczne było także usunięcie drzewa, którego korzenie deformowały część nawierzchni.

– Realizacja tego zadania wpłynie na podwyższenie standardu naszej placówki oraz znacznie poprawi poczucie komfortu przy przemieszczaniu się mieszkańców, zarówno tych poruszających się z pomocą chodzików, jak i tych na wózkach inwalidzkich – mówi Renata Giża, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Wartość prac wyniosła 87 tys. zł. Prawie 44 tys. zł na realizację inwestycji powiat dzierżoniowski pozyskał z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu.

Zwiększanie komfortu i bezpieczeństwa podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bielawie i jego filii w Niemczy to zadanie, które systematycznie jest realizowane w placówce.

DPS Bielawa - nowy plac