herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zainstalowano system przyzywowy w DPS

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bielawie i jego filii w Niemczy mogą szybciej wezwać personel w razie potrzeby. W placówce zainstalowano system przyzywowy. Inwestycja w połowie została sfinansowana ze środków zewnętrznych pozyskanych przez powiat dzierżoniowski.

Obecnie przyciski instalacji przyzywowej znajdują się przy każdym łóżku pacjenta oraz w łazienkach, co gwarantuje mieszkańcom szybkie i skuteczne powiadamianie personelu w nagłych sytuacjach. Sygnał odbierany jest w dyżurce pielęgniarek.

– W naszym Domu przybywa mieszkańców, którzy mają problemy w poruszaniu się. Dzięki tej inwestycji wychodzimy naprzeciw ich potrzebom – mówi Renata Giża, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bielawie. – Poza tym podwyższamy poczucia bezpieczeństwa u wszystkich podopiecznych.

Wykonanie systemu przyzywowo-alarmowego w obu budynkach kosztowało 153 tys. zł. Ponad 76 tys. zł na realizację inwestycji powiat dzierżoniowski pozyskał z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu.