herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: Marzec 2020

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier wraz z ministrem zdrowia ogłosił nowe ograniczenia, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obowiązują one od 1 kwietnia do odwołania na terenie całego kraju.

Będzie karetka ratunkowa dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Powiat Dzierżoniowski zrezygnował z kilku inwestycji zaplanowanych w Starostwie oraz z zakupu samochodu służbowego.

Sesja online Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

31 marca odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Ze względu na minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19, obrady samorządu odbyły się w formie online.

Fragment wózka inwalidzkiego. Na platformie wózka zdjęcie stóp człowieka siedzącego na wózku.

Złóż wniosek na dofinansowanie czesnego i dodatek na pokrycie kosztów kształcenia

31 marca upływa termin składania wniosków na dofinansowanie czesnego i dodatek na pokrycie kosztów kształcenia dla osób niepełnosprawnych.

Na zdjęciu budynek starostwa powiatowego w Dzierżoniowie. Po prawej stronie drzewo. Na dole w prawym rogu napis Ogłoszenie Starosty

OGŁOSZENIE STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie dostęp interesantów do pomieszczeń poszczególnych komórek organizacyjnych zostaje wstrzymany - do odwołania. Zostaje zapewniona możliwość osobistego składania korespondencji przez interesantów we wszystkie dni robocze.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego uchwałą Nr 81/200/20 z dnia 27 marca 2020 roku dokonał rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Dzierżoniowskiego w roku 2020.

COVID-19 – aktualna sytuacja epidemiologiczna

Dane dotyczące sytuacji panującej na terenie powiatu dzierżoniowskiego przekazane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dzierżoniowie. Komunikat z 30 marca 2020 roku.

2zł od każdego dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i rozprzestrzenia się coraz bardziej. Służby Powiatu Dzierżoniowskiego również prowadzą walkę z COVID-19.

COVID-19 – Pytania i odpowiedzi, część 2

Zachęcamy do przeczytania drugiej części pytań i odpowiedzi związanych z COVID-19. Tym razem Powiat Dzierżoniowski odpowiada na pytania związane między innymi z kwarantanną.

System Informatyczny Ewidencji Wjazdów do Polski

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie informuje, iż w dniu 23 marca 2020 r. rozpoczął działanie system informatyczny Ewidencji Wjazdów do Polski.

Uwaga zmiana godzin pracy aptek na terenie powiatu dzierżoniowskiego

Starostwo Powiatowe wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie informują o zmianach godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

COVID-19 – poradnictwo psychologiczne i pedagogiczne na terenie powiatu

Powiat Dzierżoniowski zapewnia poradnictwo psychologiczne i pedagogiczne dla osób obojętnych kwarantanną, umieszczonych w izolacji oraz objętych nadzorem epidemiologicznym.