herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: sierpień 2020

Akty mianowania dla nauczycieli

26 sierpnia odbył się egzamin na wyższy stopień awansu zawodowego dla nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Przygotowania przed pierwszym dzwonkiem

Szkoły średnie szykują się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ze względu na koronawirusa praca w szkołach będzie odbywała się z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Wrześniowe wydarzenia w Powiecie Dzierżoniowskim

I już po wakacjach, ale w powiecie dzierżoniowskim nadal moc atrakcji. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym comiesięcznym harmonogramem. Tak na marginesie - do następnych wakacji zostało zaledwie 297 dni.

I Puchar Łysajki 2020

Ponad 40 biegaczy stanęło na starcie I Pucharu Łysajki 2020, który odbył się 28 sierpnia na terenie Łysej Góry w Bielawie.

Uroczystość odsłonięcia pomnika we Włókach

29 sierpnia odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego pamięci pierwszych osadników przybyłych do Włók po II Wojnie Światowej w ramach masowych przesiedleń.

Zostań właścicielem pałacu w Bielawie

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego oferuje do sprzedaży szesnastowieczny pałac wraz z otaczającym go terenem o łącznej powierzchni ponad półtora hektara oraz pozostałymi zabudowaniami. Obiekt znajduje się w samym centrum Bielawy i jest pięknie położony w sąsiedztwie parku miejskiego.

zbliżenie na koło wózka inwalidzkiego

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Tylko do 4 września 2020 roku jest możliwość skorzystania ze wsparcia w ramach programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” – Moduł III.

Zostań policjantem

Pewność zatrudnienia, godziwe zarobki, oraz ciekawa służba – wszystko to znajdziesz w formacji jaką jest Policja.

Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W czwartek 27 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tradycyjnie już całe spotkanie poświęcone zostało omówieniu działań podejmowanych w ramach przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Co na weekend w Powiecie Dzierżoniowskim?

Przed nami ostatni weekend wakacji, a więc wykorzystajmy ten czas jak najlepiej. Jeśli nie masz planów, zajrzyj na naszą propozycję najciekawszych wydarzeń, które odbędą się w najbliższych dniach w Powiecie Dzierżoniowskim.

„Sudeckie Skrzaty” – nowy żłobek w Powiecie Dzierżoniowskim

27 sierpnia odbyła się uroczystość otwarcia żłobka prowadzonego przez Gminę Dzierżoniów „Sudeckie Skrzaty”. Dzięki środkom zewnętrznym budynek przy ulicy Ząbkowickiej 70 w Dzierżoniowie zmienił się nie do poznania.

Śląsk Wrocław wygrał Memoriał Oskara Plinty

Już po raz szósty odbył się w Dzierżoniowie Memoriał Oskara Plinty. W wydarzeniu upamiętniającym wybitną postać trenera i sportowca wzięło udział osiem drużyn młodzieżowych z rocznika 2008 i młodszych.