herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: listopad 2021

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

30 listopada odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, która rozpoczęła się od wręczenia nagród w konkursie pod hasłem „Co możesz zrobić dla poprawy jakości powietrza?”.

Budynek Starostwa na Rynku w Dzierżoniowie

Znaleziono telefon komórkowy Realme

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie informuje, iż 29 listopada 2021 r. w godzinach wieczornych w taksówce na trasie pomiędzy Bielawą a Dzierżoniowem znaleziono telefon komórkowy Realme.

Mikołaj niesie worek prezentów. Plakat ilustrujący treśc artykułu. Nie zawiera więcej informacji niż zostało podane w tekście.

Mikołajkowy kiermasz taniej książki

Od 29 listopada do 6 grudnia odbywa się Mikołajkowy Kiermasz Taniej Książki w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Przekreślone oko, ucho, nos - symbolizujące, żę czadu nie widać, nie słuchać i nie czuć.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” – ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna

W okresie jesienno-zimowym wzrasta ryzyko zagrożeń związanych z powstawaniem pożarów oraz zatruciem tlenkiem węgla. Najczęstszymi przyczynami są wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Odnotowano także wzrost liczny zatruć tlenkiem węgla – "cichym zabójcą". Nie widać go, nie czuć nie ma także smaku.

Zagrali dla Eleny

Blisko 200 miłośników siatkówki wzięło udział w Powiatowym Charytatywnym Maratonie Piłki Siatkowej „Gramy dla Eleny”, który odbył się 28 listopada na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie.

Po lewej stronie prowadzący przemawia do uczestników szkolenia.

Zasady księgowości oraz zmiany w tym obszarze – szkolenie dla organizacji pozarządowych

24 listopada w sali sesyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie odbyło się szkolenie pod hasłem „Zasady księgowości oraz rozliczanie projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe w ramach otwartych konkursów ofert.”

Widok na Pałac w Piławie Górnej

Lustracja zabytków na terenie powiatu dzierżoniowskiego

Starosta dzierżoniowski powołał Powiatowy Zespół ds. bieżącej koordynacji działań w zakresie ochrony zabytków w razie przewidywanych i realnych zagrożeń.

Starostwo Powiatowe - rynek

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie otwarte na klientów

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie dostrzegając potrzebę bezpośredniego załatwiania spraw przez mieszkańców, na chwilę obecną nie wprowadza ograniczenia polegającego na wyłącznie zdalnej obsłudze klientów.

Zagraj z nami dla Eleny

Już w najbliższą niedzielę 28 listopada w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, odbędzie się Powiatowy Charytatywny Maraton Piłki Siatkowej „Gramy dla Eleny”.

Wicestarosta wręcza kwiaty solenizantce

100. rocznica urodzin mieszkanki Powiatu Dzierżoniowskiego

24 listopada swoje 100. urodziny obchodziła mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Bielawie, Genowefa Bochenek. W imieniu samorządu Powiatu Dzierżoniowskiego życzenia urodzinowe złożył pani Genowefie wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Sesja rady Powiatu Dzierżoniowskiego

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego – 30 listopada

Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Grzebieluch zaprasza do udziału w sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 30 listopada o godzinie 9:00 w sali narad przy ulicy Świdnickiej 38.

Modernizacja drugiego etapu drogi w Ruszkowicach

Zakończył się drugi etap inwestycji drogowej w miejscowości Ruszkowice w Powiecie Dzierżoniowskim.