herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: luty 2024

warsztaty w ZSiPKZ w Bielawie

Z bezpieczeństwem na TY

W ramach podnoszenia świadomości i poszerzania wiedzy na temat prewencji i profilaktyki związanej z bezpieczeństwem w Powiecie Dzierżoniowskim zorganizowano cykl wykładów oraz ćwiczeń.

wybory

Powiatowa Komisja Wyborcza

Powiatowa Komisja Wyborcza informuje o składzie oraz o pełnionych dyżurach w siedzibie Komisji – w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38.

Dzień Chorób Rzadkich

Dzień chorób rzadkich

29 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień chorób rzadkich . Głównym pomysłodawcą tego święta jest międzynarodowa organizacja Eurordis.

logo ZIT POF

Obwieszczenie o przystąpieniu do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 11 i art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2023 poz. 1094 ze zm.) podaje się do publicznej wiadomości informację o opracowaniu projektu „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru Funkcjonalnego”

Starosta i przewodniczący z finalistkami 2 miejsca konkursu filmowego

Wręczono nagrody w konkursie filmowym i fotograficznym

Podczas sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego rozdano nagrody laureatom konkursów "Powiat Dzierżoniowski wyjątkowy jak Ty" oraz "Powiatowe Love 2024".

Przewodniczący Jacek Grzebieluch oraz wiceprzewodniczący

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

27 lutego odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

NGO

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. To świetna okazja aby podziękować wszystkim stowarzyszeniom, fundacjom czy klubom sportowym za działalność społeczną.

grafika promująca Powiatowy Konkurs "Najpiękniejsze Wielkanocne Palmy"

Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsze Wielkanocne Palmy”

Starosta Dzierżoniowski ogłasza Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsze Wielkanocne Palmy”. Do konkursu mogą przystąpić wszyscy miłośnicy rękodzieła.

wielkamoc tradycji 2024

Zaproszenie do udziału w Jarmarku „WielkaMoc Tradycji”

24 marca w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury po raz kolejny odbędzie się jarmark wielkanocny pod nazwą WielkaMoc Tradycji. Zapraszamy do udziału wszystkich rzemieślników, artystów, rękodzielników oraz wytwórców spożywczych produktów regionalnych mieszczących się w temacie Świąt Wielkanocnych.

grafika promująca artykuł o oszustach

Policja przestrzega przed oszustami

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego przestrzegają przed próbą wyłudzenia pieniędzy metodą "na pracownika banku" i "na policjanta".

przewodniczący, wiceprzewodnicząca i wiceprzewodniczący rady powiatu

Sesja Rady Powiatu – 27 lutego

Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacek Grzebieluch zaprasza na Sesję Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Obrady odbędą się 27 lutego o godzinie 9:00 w Sali Sesyjnej przy ul. Świdnickiej 38.

nowa tablica informacyjna

Nowa tablica na cmentarzu żydowskim w Dzierżoniowie

20 lutego na cmentarzu żydowskim w Dzierżoniowie odsłonięto nową tablicę informacyjną.