herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rozbudowana i odnowiona sala gimnastyczna

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Znacznie poprawiły się warunki do uprawiania sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Do kompleksowo zmodernizowanej sali gimnastycznej dobudowano pomieszczenia sanitarno-szatniowe. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Od nowego roku szkolnego młodzież ZSO w Bielawie korzysta z całkowicie odnowionej sali gimnastycznej oraz z dobudowanej do niej parterowej przybudówki, w której znajdują się nowe szatnie i łazienki. W obiekcie dobiegł końca cykl niezbędnych inwestycji, dzięki którym młodzież ma pełny komfort podczas zajęć w-f.

W pierwszej kolejności przeprowadzono termomodernizację. W budynku wymieniono okna, ocieplono dach, zmodernizowano kotłownię, wymieniono instalację c.o.. Następnie odnowiono parkiet i wymalowano pomieszczenia, co zakończyło remont w obiekcie.

W kolejnym etapie rozbudowano salę gimnastyczną o zespół pomieszczeń sanitarno-szatniowych. Nowy obiekt został oddany do użytku podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Całkowity koszt zadania wyniósł blisko 600 tys. zł.

W ostatnich dniach do Starostwa Powiatowego dotarła dobra wiadomość, że wniosek o dofinansowanie inwestycji złożony w Ministerstwie Sportu w czerwcu br. został rozpatrzony pozytywnie. Dotacja w kwocie blisko 200 tys. zł pomniejszy udział środków własnych powiatu.