herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Modernizacja obiektów sportowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W powiatowych placówkach oświatowych systematycznie poprawiają się warunki do uprawiania sportu. Powstają nowe obiekty, ale też remontowane są dotychczasowe sale gimnastyczne. Lifting przeszły właśnie sale „Radiobudy” i „Pierwszego” LO w Dzierżoniowie.

W dwóch szkołach prowadzonych przez powiat dzierżoniowski dobiegła końca modernizacja sal gimnastycznych. Chodzi o I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie. Remonty objęły wykonanie nowych podłóg, tynkowanie i malowanie ścian oraz dodatkowo wykonanie wentylacji w „Pierwszym” LO i wymianę instalacji elektrycznej w „Radiobudzie”. Koszt inwestycji w wysokości ponad pół miliona złotych został sfinansowany z budżetu powiatu.

W tym tygodniu rozpoczęła się też planowana na dwa lata inwestycja związana z rozbudową sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Do sali zostaną dobudowane pomieszczenia sanitarno-szatniowe. Wartość inwestycji to blisko pół miliona złotych.

– W ostatnich latach prowadzimy wiele inwestycji związanych z poprawą warunków do uprawiania sportu w naszych placówkach – mówi starosta Janusz Guzdek. – Z myślą o rozwoju fizycznym młodzieży remontujemy dotychczasowe sala gimnastyczne, ale też budujemy nowe obiekty sportowe.

W ciągu czterech lat przy powiatowych placówkach powstały cztery kompleksy sportowe – hala sportowa w II LO w Dzierżoniowie, boisko wielofunkcyjne przy I LO w Dzierżoniowie oraz dwa „Orliki” przy zespołach szkół w Bielawie i Pieszycach.