herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wypełnij ankietę, wygraj czujkę dymu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Starosta Dzierżoniowski wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie ogłaszają konkurs, w którym można wygrać czujki dymu. To część programu prewencyjnego „Zgaś ryzyko”.

Jak podają statystyki straży pożarnej, w ostatnich latach w Polsce wybucha rocznie średnio 160 tys. pożarów, w wyniku których śmierć ponosi 550 osób, a kilka tysięcy doznaje uszczerbku na zdrowiu.

W celu poprawy stanu bezpieczeństwa pożarowego, w kraju ruszył program ograniczenia liczby ofiar pożarów „Zgaś ryzyko”. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie włączają się w ogólnopolską akcję.

Jednym z działań podejmowanych na terenie naszego powiatu jest organizacja konkursu zachęcającego do montowania czujek dymu. Stosowanie specjalnych urządzeń do wykrywania pożarów zapewnia wczesne powiadomienie o zagrożeniu, co umożliwia szybką reakcję.

Konkurs adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego Aby wziąć w nim udział, wystarczy wypełnić ankietę, która znajduje się poniżej oraz na stronie internetowej Straży Pożarnej, i przesłać ją lub dostarczyć osobiście do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie przy ul. Piłsudskiego 26 w Dzierżoniowie do 16 listopada 2015 roku.

Wśród osób, które w wyznaczonym terminie dostarczą ankiety, zostanie rozlosowanych 20 czujek dymu ufundowanych przez Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie (jedna osoba może wygrać jeden czujnik dymu).

Szczegółowe informacje o konkursie można otrzymać pod nr. tel. 74 832 53 91 lub 608 814 962.

Ankieta nt. czujek dymu

czujka