herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zapraszamy na Noc Biologów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już w piątek 29 marca młodzież będzie miała niebywałą okazję, by zgłębić tajemnice biologii. Na zajęcia z wykładowcami i studentami Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza Liceum Ogólnokształcące w Bielawie.

„Kiedy wilk stał się psem?”, „Czy ryjówka to mysz?”, „Czy powinniśmy wyrzucać koty za płoty” – to tylko część tematów, które będą podejmowane podczas piątkowych zajęć. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem zajęcia będą zdublowane i odbędą się w godz. 16.00 i 17.00.

Wykład inauguracyjny dr. hab. Krzysztofa Stefaniaka, prof. nadzwyczajnego – „Wielkie bestie neogenu i czwartorzędu, czyli co żyło kiedyś u nas” rozpocznie się o godz. 15.00 w auli szkolnej.

– Przed nami I Bielawska Noc Biologów. Będzie to spotkanie młodzieży zainteresowanej biologią z pasjonatami tej nauki. Zapraszamy na wykłady, warsztaty i pokazy naukowe przygotowane przez doktorantów i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Tego nie można przegapić – mówi Iwona Gryś p.o. dyrektora LO w Bielawie.

Noc Biologów bielawskie liceum organizuje w ramach projektu ,,Kreatywność i nauka – każdy uczeń tego szuka” finansowanego w 85 procentach przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Liderem projektu jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska, a jednym z partnerów Powiat Dzierżoniowski. W projekcie bierze udział 12 szkół podstawowych i trzy licea powiatowe.