herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: styczeń 2020

Ferie 2020 w powiecie dzierżoniowskim

Dużymi krokami zbliżają się tegoroczne ferie. Poniżej przedstawiamy najciekawsze oferty na spędzenie zimowej przerwy od nauki na terenie naszego powiatu.

Styczniowa sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

28 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

Co ciekawego wydarzy się w lutym w powiecie dzierżoniowskim?

Za kilka dni skończy się styczeń, więc warto sprawdzić co ciekawego będzie się działo w lutym na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Zapraszamy na zestawienie interesujących wydarzeń.

Warsztat Terapii Zajęciowej zaprasza

Warsztat Terapii Zajęciowej w Piławie Górnej zachęca wszystkie osoby niepełnosprawne do skorzystania z oferty Ośrodka. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zła jakość powietrza – ostrzeżenie

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu informuje o prognozowanym na dzień 27 stycznia przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu PM10 na terenie Dzierżoniowa.

Karolina Kozłowska z brązowym medalem w Pucharze Polski Seniorek w zapasach

Zawodniczka z powiatu dzierżoniowskiego, na co dzień reprezentująca UKS Iron Bulls Bielawa Karolina Kozłowska, osiągnęła znaczący sukces w zapasach na szczeblu seniorskim.

Bal Starosty – informacja o odbiorze biletów

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie informuje, że osoby zapisane na Bal Starosty, który odbędzie się 1 lutego w sali Splendor w Bielawie, mogą odbierać bilety wstępu na to wydarzenie.

Wystawa pokonkursowa ozdób bożonarodzeniowych

Od 22 stycznia można oglądać wystawę prac zgłoszonych do Powiatowego Konkursu Ozdób Bożonarodzeniowych.

Co na weekend?

Przed nami weekend, a my tradycyjnie już prezentujemy najciekawsze propozycje na spędzenie wolnego czasu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Mapa graficzna powiatu dzierżoniowskiego z granicami gmin. W tle każdej granicy gminy zdjęcie jednej z atrakcji turystycznych.

Przekaż 1% swojego podatku na organizacje z powiatu dzierżoniowskiego

Każdy kto płaci podatki, nawet jeśli nie zarabia wiele, może przekazać jeden procent swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Często myślimy, że nie będzie to duża kwota, ale dla danej organizacji lub stowarzyszenia każdy grosz jest ważny i zostanie właściwie wydany.

Alert dotyczący zanieczyszczeń powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego – 28 stycznia

Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacek Grzebieluch zaprasza mieszkańców do udziału w sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 28 stycznia o godzinie 9.00.