herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: Luty 2020

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

28 lutego w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wydarzenia w powiecie dzierżoniowskim – marzec

Prezentujemy najciekawsze wydarzenia, z których warto skorzystać w marcu. Nadchodzący miesiąc obfituje w szczególności w wydarzenia kulturalne.

Koronawirus – niezbędne informacje

W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o potencjalnym zagrożeniu ze strony wirusa SARS – CoV-2 na całym świecie.

Obejrzyj film i zagłosuj w konkursie na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie to aktywna placówka, która samodzielnie promuje własną ofertę i dba o rozwój swojej bazy. Przygotowanie spotu promującego i start w konkursie, w którym można wygrać pieniądze na remont stołówki, to tylko jeden z przykładów.

Rusza sezon Retro Ligi

Za nami losowanie grup Retro Ligi sezonu 2020. W wydarzeniu, które odbyło się 24 lutego w siedzibie Muzeum Sportu w Warszawie wzięła udział również delegacja dzierżoniowskiej Lechji Lwów.

Spotkanie autorskie z Piotrem Lipińskim

Zapraszamy do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie na spotkanie autorskie z Piotrem Lipińskim. Zapowiada się duża dawka ciekawostek historycznych podanych w interesujący sposób.

Mediacje w Powiecie Dzierżoniowskim

W 2020 roku kontynuowana jest przez Powiat Dzierżoniowski akcja bezpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej dla mieszkańców. Nieodpłatna pomoc obejmuje nie tylko porady prawne, ale także mediacje.

Finał Powiatowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej chłopców

25 lutego w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, odbył się finał Powiatowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej chłopców.

Gratulacje dla Agnieszki Letniowskiej

W obecności Radnych i zaproszonych na sesję Rady Powiatu gości, wręczone zostały gratulacje dla Agnieszki Letniowskiej – młodej wokalistki z Bielawy.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

25 lutego odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, której głównym tematem była sytuacja finansowa Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.

Aktywne ferie IRON BULLS Bielawa

Podczas tegorocznych ferii zimowych zawodnicy i zawodniczki klubu UKS Iron Bulls Bielawa nie odpoczywali od zapasów. Uczestniczyli w sportowych szkoleniach, które odbyły się w Siedlcach, Poznaniu oraz Spalonej.

Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji "Tropem Wilczym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych".