herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: Kwiecień 2020

Kontrole Komisji Rewizyjnej czasowo zawieszone

Podczas kwietniowej sesji Rada Powiatu Dzierżoniowskiego zaakceptowała wniosek Komisji Rewizyjnej o zawieszenie działań kontrolnych do czasu ustania epidemii koronawirusa.

Rusza akcja Archiwum Pandemii A.D. 2020

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w akcji, której celem jest stworzenie kolekcji różnego rodzaju materiałów dokumentujących przebieg pandemii wywołanej koronawirusem SASR-CoV-2 w całym kraju.

Wyniki Wirtualnego Sowiego Biegu – serce dla bohaterów

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom Wirtualnego Sowiego Biegu – serce dla bohaterów. Każdy, kto wziął udział w zabawie otrzyma od nas komin sportowy.

Prośba o wsparcie dla dolnośląskich szpitali

W kwietniu Ministerstwo Zdrowia podało, że Dolny Śląsk należy do trzech województw z największą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

28 kwietnia odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Podobnie jak w poprzednim miesiącu, wtorkowe obrady odbyły się w formie online.

Na zdjęciu teren inwestycyjny niezabudowany. Na pierwszym planie widać tablicę reklamową promującą teren pod sprzedaż.

Teren inwestycyjny na sprzedaż

Uwaga inwestorzy, Powiat Dzierżoniowski posiada na sprzedaż nieruchomość gruntową niezabudowaną, położoną przy ul. Ciepłowniczej w Dzierżoniowie.

Aresztanci zwiększą produkcję maseczek ochronnych

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Areszt Śledczy w Dzierżoniowie potrzebuje maszyn do szycia, aby móc zwiększyć ilość wykonywanych przez aresztantów maseczek ochronnych.

Pokazali serce bohaterom – Wirtualny Sowi Bieg

115 osób wzięło udział w Wirtualnym Sowim Biegu #sercedlabohaterów, który odbył się 25 i 26 kwietnia.

Życzenia dla Eleni Tzoka z okazji urodzin

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi Pani Eleni Tzoka - znana wokalistka, a jednocześnie Honorowy Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego.

Areszt Śledczy w Dzierżoniowie wspiera walkę z koronawirusem

Od wielu tygodni osadzeni w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie angażują się w pomoc w walce z koronawirusem. Aresztanci wykonują własnoręcznie maseczki ochronne dla potrzebujących wsparcia mieszkańców powiatu.

Pomoc prosto z Malty dla Szpitala Powiatowego

To niesamowite, jak w trudnych czasach potrafimy się jednoczyć i okazywać serce tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Jednym z tych pozytywnych przykładów jest historia Rafała Kowalika, mieszkańca Dzierżoniowa i zarazem zawodowego marynarza.

Aktualna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna

Informacja przygotowana na podstawie danych przedstawionych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie.