herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: listopad 2020

Na stole leżą ozdoby świąteczne, oraz ciastka świąteczne, orzechy włoskie i szyszka

Startuje Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy Powiatu Dzierżoniowskiego

Od 1 do 31 grudnia potrwa zapowiadany wcześniej Wirtualny Jarmark Świąteczny Powiatu Dzierżoniowskiego.

Budynek po szkole w Pieszycach. Obiekt w kolorze żółtym z wieloma oknami, otoczony płotem. Przed budynkiem ulica i przejście dla pieszych.

Oferta sprzedaży budynku po Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach

Powiat Dzierżoniowski oferuje do sprzedaży budynek dydaktyczny po Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach, położony przy ul. Adama Mickiewicza 1.

Droga polna w okresie letnim. Po obu stronach drogi pola uprawne. W oddali widać zabudowania mieszkalne na wsi.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna na rowerowej trasie w Powiecie Dzierżoniowskim

Po raz kolejny członkowie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej przetestowali trasy rowerowe na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego.

Plakat promujący akcję. Na środku dymiące kominy. Nad nimi i obok napisy informacyjne.

Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku

Prowadzona od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu.

Na zdjęciu sala obrad starostwa. Za stołem ułożonym w literę U widać pięć siedzących osób. Zdjęcie ukazuje również projektor wyświetlający obraz na ekranie, a w tle ściankę z napisem Powiat Dzierżoniowski.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

26 listopada odbyło się w formie zdalnej spotkanie w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Fotografia autorstwa Anny Rudnikowskiej. Widać niebo w czasie zachodzącego słońca. Poniżej pole i drzewa. Wiejski krajobraz.

„Jesień 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim” – rozstrzygnięcie konkursu

12 listopada zaprosiliśmy miłośników turystyki do fotograficznej zabawy pod hasłem „Jesień 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim”.

Na głównym planie chodnik z żółtą barierką ochronną. Po prawej stronie droga, a po lewej pole uprawne.

Nowy chodnik w Niemczy

26 listopada odbyła się prezentacja kolejnej inwestycji zrealizowanej w tym roku przez Powiat Dzierżoniowski. Mowa o chodniku, który został wybudowany w Niemczy na długości 416 metrów.

Grafika obrazująca wirusa widzianego pod mikroskopem. Grafika w kolorze mocno czerwonym.

Raport zakażeń koronawirusem tylko na stronie rządowej

Od 25 listopada wprowadzony został przez rząd nowy model raportowania statystyki dotyczącej COVID-19. 

Grafika promująca bezpieczne zakupy w internecie. Treść pokrywa się z informacją tekstową w artykule.

Black Friday – kupuj rozważnie

Już za kilka dni odbędzie się Black Friday - święto wyprzedaży. Powiatowy Rzecznik Konsumentów zachęca więc do zapoznania się z artykułem, przygotowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na temat praw jakie przysługują kupującym na wyprzedażach.

Zdjęcie sali sesyjnej Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Na zbliżeniu widać dwie osoby siedzące za stołem prezydialnym. Widzimy przewodniczącego Rady Powiatu oraz pracownika Starostwa. W tle widać flagę i godło RP.

Listopadowa Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego online

24 listopada odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Jej głównym tematem była promocja, kultura, sport i turystyka w Powiecie Dzierżoniowskim. Obrady ze względu na panującą w kraju epidemię koronawirusa, odbyły się w formie zdalnej.

zdjęcie budynku starostwa wraz z biało czerwoną wstęgą z napisem ogłoszenie starosty

Konkurs na prowadzenie pomocy prawnej rozstrzygnięty

Zarząd Powiatu pojął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie powiatu dzierżoniowskiego w roku 2021”.

Na pierwszym planie most stalowy widziany z boku. Poniżej płynie rzeka. Po drugiej stronie mostu budynki mieszkalne i wieża kościoła.

Odbiór mostu w Mościsku

Zakończyła się trwająca od lipca modernizacja mostu w Mościsku. Było to największe zadanie inwestycyjne zrealizowane w tym roku przez Powiat Dzierżoniowski.