Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Archiwum: Listopad 2020


Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku

Prowadzona od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu.

Nowy chodnik w Niemczy

26 listopada odbyła się prezentacja kolejnej inwestycji zrealizowanej w tym roku przez Powiat Dzierżoniowski. Mowa o chodniku, który został wybudowany w Niemczy na długości 416 metrów.

Black Friday – kupuj rozważnie

Już za kilka dni odbędzie się Black Friday - święto wyprzedaży. Powiatowy Rzecznik Konsumentów zachęca więc do zapoznania się z artykułem, przygotowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na temat praw jakie przysługują kupującym na wyprzedażach.

Listopadowa Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego online

24 listopada odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Jej głównym tematem była promocja, kultura, sport i turystyka w Powiecie Dzierżoniowskim. Obrady ze względu na panującą w kraju epidemię koronawirusa, odbyły się w formie zdalnej.

Odbiór mostu w Mościsku

Zakończyła się trwająca od lipca modernizacja mostu w Mościsku. Było to największe zadanie inwestycyjne zrealizowane w tym roku przez Powiat Dzierżoniowski.