herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: maj 2022

Dzień Strażaka w Dzierżoniowie

Dzisiaj na terenie Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbyły się obchody Dnia Strażaka, połączone z 30-leciem założenia Państwowej Straży Pożarnej.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

31 maja odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, która rozpoczęła się od wręczenia gratulacji dla żeńskiej drużyny Stowarzyszenia Klub Piłkarski Bielawianka Bielawa.

Finałowa Gala „Mam Talent Dzierżoniów”

Już 3 czerwca odbędzie się pierwsze historyczne "Mam Talent Dzierżoniów". Podczas Gali Finałowej wystąpi 12 najlepszych talentów z terenu całego powiatu dzierżoniowskiego.

Utrudnienia na drogach 5 czerwca

W związku z "GE Aviation Sowi Bieg" informujemy o utrudnieniach, które pojawią się na drogach Dzierżoniowa, Pieszyc i Bielawy.

Bezpieczny prezent dla malucha

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka oraz wynikami najnowszych badań powiat dzierżoniowski pragnie przypomnieć o paru zasadach bezpieczeństwa.

5 czerwca Sowi Bieg

Już 5 czerwca w Powiecie Dzierżoniowskim odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń biegowych na Dolnym Śląsku – Sowi Bieg! Wytyczona trasa przebiega przez aż 3 miasta i bogata jest w piękne górskie widoki i moc atrakcji nie tylko dla zawodowych biegaczy.

Starostwo Powiatowe - rynek

Przerwa w dostawie prądu w budynku Starostwa Powiatowego

TAURON Dystrybucja informuje o zaplanowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniu 31.05.2022. Braki w dostawie przewidziane są w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27 w godzinach 7:30 - 11:30.

Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Życzenia dla samorządowców od Starosty Dzierżoniowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu

Nowe inwestycje drogowe w Powiecie Dzierżoniowskim

Drogi powiatowe wciąż przechodzą intensywny rozwój. W ostatnich dniach oddano do użytku dwa nowe chodniki w Dobrocinie i Piskorzowie.

Wyniki pierwszego przetargu ustnego na sprzedaż nieruchomości po byłym Szpitalu Miejskim w Bielawie

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości odbył się 26 maja 2022 roku.

Życzenia z okazji Dnia Matki

Życzenia dla mam od Starosty Dzierżoniowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego – 31 maja

Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacek Grzebieluch zaprasza do udziału w sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 31 maja o godz. 9.00 w sali sesyjnej w budynku na ul. Świdnickiej 38.