herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Inwestycje i remonty w szkołach powiatowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Szkoły przygotowują się do przyjęcia uczniów. We wszystkich placówkach zakończyły się bieżące remonty. W niektórych prowadzone są prace na szerszą skalę. Tegoroczne prace w obiektach szkolnych pochłoną ponad 2,5 mln zł.

Wakacje to dobry czas na remonty. W czasie gdy uczniowie i nauczyciele odpoczywali, w każdej szkole wykonano drobne prace polegające głównie na malowaniu ścian i bieżących naprawach. Poza tym w niektórych placówkach prowadzono większe remonty i inwestycje.

Największe zmiany czekają uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Wykonano tam remont klatki schodowej przez całkowitą wymianę schodów i poręczy. Poza tym przeprowadzono remont korytarzy na parterze i I piętrze, gdzie położono gładzie, pomalowano ściany i wykonano lamperie z tynku mozaikowego. We wrześniu potrwają jeszcze prace na trzeciej kondygnacji. Łączna wartość prac to 90 tys. zł.LOBielawa_schodyW trakcie wakacji rozpoczął się również remont stropu w I Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie między pomieszczeniem auli na II piętrze i sali lekcyjnej na I piętrze. Prace o wartości 145 tys. zł potrwają do końca września.

Poza bieżącymi remontami w niektórych szkołach prowadzone są większe inwestycje. W Zespole Szkół w Bielawie trwa przebudowa budynku po byłej hali tkackiej. W obiekcie powstaną nowoczesne stanowiska edukacyjne, na których młodzież będzie poznawać technologie budownictwa niskoenergetycznego. Koszt inwestycji to 2 mln zł. Wartość tegorocznych prac wynosi 1,2 mln zł.

radiobuda_boisko (4)

Warto wspomnieć, że w tym roku powstało też wielofunkcyjne boisko z zewnętrzną siłownią w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie na kwotę 688 tys. zł.

Jeszcze w tym roku zostanie wykonana częściowa termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej polegająca na wymianie okien. Na zadanie zaplanowano ok. 300 tys. zł.

Ponadto w tym roku zostaną przygotowane do realizacji trzy zadania przez opracowanie dokumentacji. Będzie to: budowa boiska sportowego w LO w Bielawie, wykonanie elewacji i docieplenia ściany północnej oraz odwodnienia budynku ZS nr 1 przy ul. Mickiewicza oraz remontu auli I LO w Dzierżoniowie. Koszt tegorocznych inwestycji oświatowych wyniesie ponad 2,5 mln zł.

Przypomnijmy też, że w trakcie wakacji siedzibę zmieniła filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielawie. Placówka, która do tej pory mieściła się w pałacyku przy ul. Wolności 22, obecnie funkcjonuje przy ul. Wolności 109 na I piętrze, nad Urzędem Pracy. Poradnia_Psychologiczno_Pedagogiczna_Bielawa