herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Radiobuda ma nowe boisko z siłownią

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończyła się kolejna inwestycja sportowa przy powiatowej szkole. Boisko wielofunkcyjne wraz z zewnętrzną siłownią wybudowano przy Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie. Otwarcie kompleksu odbyło się 12 czerwca.

Nowy kompleks sportowy, który zachęca młodzież do uprawiania ćwiczeń na powietrzu, powstał w ZS nr 1 przy ul. Mickiewicza 8 w Dzierżoniowie.
To boisko o wymiarach 44×30 m pokryte nawierzchnią poliuretanową, na którym wyznaczono dwa boiska do koszykówki, jedno do siatkówki i jedno do piłki ręcznej.
Poza tym inwestycja objęła wykonanie zewnętrznej siłowni o powierzchni 15×15 m. Jest ona wyposażona w dziewięć zróżnicowanych stanowisk do ćwiczeń, z których jednocześnie może korzystać 15 osób.

Budowa obiektu rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku od przygotowania terenu – rozebrania istniejącego asfaltu i wykonania podbudowy. Pozostałe prace kontynuowano wiosną tego roku.

Pełny koszt inwestycji wyniósł prawie 700 tys. zł. Na jej realizację Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie pozyskało środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu w wysokości 230 tys. zł. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

radiobuda_boisko (6)

– Budowa nowego boiska wraz z siłownią to kolejna inwestycja w naszej szkole – cieszył się podczas otwarcia kompleksu sportowego dyrektor „Radiobudy”, Aleksander Koszela. – Niedawno kompleksowy remont przeszła sala gimnastyczna, a w obu budynkach wykonano termomodernizację. Następnym etapem prac będzie wykonanie nowej elewacji w budynku głównym.

– W ostatnich latach przeznaczyliśmy spore środki na poprawę bazy oświatowej. Najwięcej zainwestowaliśmy w infrastrukturę sportową, dzięki czemu znacznie poprawiły się warunki do uprawiania sportu dla młodzieży – mówił starosta Janusz Guzdek.

Przy powiatowych placówkach powstało pięć kompleksów sportowych – hala sportowa w II LO w Dzierżoniowie, dwa boiska wielofunkcyjne – przy I LO i ZS nr 3 w Dzierżoniowie oraz dwa „Orliki” – przy zespołach szkół w Bielawie i Pieszycach.
Poza tym zmodernizowane zostały dwie sale gimnastyczne – przy I LO oraz ZS nr 1 w Dzierżoniowie, natomiast sala gimnastyczna LO w Bielawie została odnowiona i rozbudowana.
Kolejną planowaną inwestycją jest budowa boiska przy bielawskim liceum.