herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rozszerzenie monitoringu w szkołach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W czterech szkołach powiatowych rozszerzono monitoring. Dodatkowe kamery zostały zainstalowane dzięki dotacji pozyskanej przez powiat z Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Obecnie wszystkie powiatowe placówki oświatowe posiadają monitoring. Dyrektorzy, zauważając jego wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczniów, decydują się na rozszerzenie sieci. I tak w ostatnich miesiącach dodatkowe kamery pojawiły się w I LO i Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie oraz Zespole Szkół w Pieszycach. Inwestycje łącznie kosztowały 35 tys. zł. Na ich realizację udało się pozyskać 31 tys. zł.

To już trzeci rok, w którym Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie z powodzeniem postarało się o środki zewnętrzne z rządowego programu „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach”. Monitoring dobrze się sprawdza. Uczniowie, wiedząc, że są obserwowani, zachowują się spokojniej – nie niszczą mienia szkoły i nie przejawiają agresji. Poza tym kamery zniechęcają złodziei i dilerów narkotyków do odwiedzania szkół.