herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Złote Talenty rozdane

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Piętnastu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 otrzymało stypendium i tytuł Złotego Talentu.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 29 listopada podczas sesji Rady Powiatu. W dziedzinie naukowej nagrodzeni zostali: Marta Bukowska z I LO w Dzierżoniowie (finalistka XX Olimpiady o Żywieniu i Żywności), Rafał Łyżwa z I LO w Dzierżoniowie (udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, tytuł Taona w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2016”, finalista XIV Maratonu Matematycznego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki) i Michał Choiński z II LO w Dzierżoniowie (finalista XXVIII Olimpiady Filozoficznej, wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, finalista Konkursu Filozofii Klasycznej). Cała trójka otrzymała stypendium w wysokości 600 zł.

Za osiągnięcia artystyczne stypendia odebrało pięć osób: Karolina Łopuch z I LO w Dzierżoniowie (I m. w V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Al Legro. Tribute To Szpilman, I m. w III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, III m. w VII Konkursie Wokalnym „Piosenka jest dobra na wszystko” i inne), Weronika Krystek z I LO w Dzierżoniowie (finalistka 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Grand Prix na XXIII Festiwalu Poezji Śpiewanej Mimoza 2015, II m. na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2016, I m. w III Konkursie Kolęd i Pastorałek Gloria), Jagoda Różycka z I LO w Dzierżoniowie (I m. na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa, I m. na VII Festiwalu Piosenki Literackiej „W żółtych płomieniach liści”, I m. na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lata 60-70 w Wyszkowie, I m. na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2016 i inne), Weronika Makowska z II LO w Dzierżoniowie (II m. na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa, nagroda specjalna na VIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Hoffer Superhit Festiwal Działdowo 2015, I m. w Koncercie Finałowym Hope Festiwal w Katowicach i inne) i Mateusz Milejski z ZS nr 2 w Dzierżoniowie (VII m. w Finale Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego Kalibr Cup 2016 w ramach Międzynarodowych Targów Word of Beaty & Spa w Pradze, I m. w Konkursie Szkoły Mistrzów „Dni urody i Spa” w ramach V Targów Kosmetyczno-Fryzjerskich we Wrocławiu, I m. w Konkursie Fryzjerskim dla Juniorów). Wszyscy wyróżnieni otrzymali stypendium w wysokości 300 zł, oprócz Karoliny Łopuch, której przyznano 500 zł.

Natomiast za osiągnięcia sportowe nagrodzono siedmioro uczniów: Karolinę Jurczyk z Gimnazjum nr 5 w Bielawie (kwalifikacja do Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu, I m. na dystansie 50 m stylem motylkowym i dwa trzecie miejsca na tym samym dystansie stylami grzbietowym i dowolnym podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat, III m. na dystansie 50 m stylem motylkowym w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, pierwsze miejsca na dystansie 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym w VIII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica i inne), Kacpra Derenia z II LO w Dzierżoniowie (Polska Top 10 – chłopcy 16-17 lat – IV m., VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica – I m. stylem motylkowym na dystansach 50 i 100 m oraz II m. stylem dowolnym na 100 m i inne), Adriana Świerczyńskiego z ZSiPKZ w Bielawie (kwalifikacja do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym, Międzynarodowy Puchar Bałtyku w wyciskaniu leżąc – II m. wyciskanie klasyczne juniorzy do 23 lat open (180 kg), Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym Juniorek i Juniorów do lat 16 i 20 – I m. w klasyfikacji Najlepszy Junior do lat 20 i Im. w kat. junior do lat 20 i inne), Bartosza Paszkowskiego z ZS nr 1 w Dzierżoniowie (XXVII Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Tenis Stołowy – I m. w grze pojedynczej i podwójnej, XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Świętochłowicach – I m. w grze pojedynczej i podwójnej, XVII Dolnośląskie Igrzyska LZS Mieszkańców Wsi i Miast 2016 – I m.), Magdalenę Czerską z ZS nr 3 w Dzierżoniowie (Taekwon-do Polish Open Cup Opole – III m. w konk. semi contact juniorzy 160 cm, Puchar Polski Dragon Cup Taekwon-do ITF – I m. w konk. techniki specjalne juniorzy +170 i I m. w konk. walki semi contact juniorzy 170 i inne), Patryka Orzechowskiego z ZS nr 3 w Dzierżoniowie (Otwarty Puchar Hiszpanii – I m. w konk. walki light contact senior 76 kg, Puchar Polski Taekwon-do ITF Tiger Cup 2016 – I m. w konk. walki semi contact senior 180 i I m. w konk. walki light contact seniorzy 70 i inne) i Sylwię Martykę z ZS w Pieszycach (Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet – I m. w kat. wag. 57 kg, Puchar Polski Kadetek w Zapasach Kobiet – I m. w kat. wag. 57 kg, Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo – I m. w kat. wag. 60 kg i inne). Cała siódemka otrzymała stypendia w wysokości 500 zł.