Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Archiwum: Sierpień 2019


Ostrzeżenie o upałach

Publikujemy ostrzeżenie meteorologiczne przesłane przez IMiGW dotyczące upałów występujących między innymi na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie przy zabytku

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie ogłasza nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych w granicach administracyjnych powiatu dzierżoniowskiego na rok 2020. Termin mija 30 września.

Szkoły w powiecie dzierżoniowskim przygotowane na nowy rok szkolny

Za kilka dni, a dokładnie 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Będzie on wyjątkowy, szczególnie w szkołach ponadpodstawowych, gdzie w pierwszych klasach spotkają się dwa roczniki – absolwenci podstawówek i gimnazjów. Jest to efekt reformy oświaty wprowadzonej przez rząd, w ramach której nastąpiła likwidacja gimnazjów.

Weekend w powiecie dzierżoniowskim

Ostatni weekend wakacji zbliża się wielkimi krokami. Aby nie przegapić imprez zaplanowanych na ten czas, tradycyjnie jak w każdy czwartek, prezentujemy weekendowy rozkład jazdy w powiecie dzierżoniowskim. Będzie kulturalnie, aktywnie, rodzinnie i pogodnie.

Kierunek SZTUKA – malarstwo, ceramika i szkło

Zapraszamy do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa na wystawę „Kierunek SZTUKA – malarstwo, ceramika i szkło”, podczas której będzie można obejrzeć zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Trening pamięci

Zapraszamy seniorów na bezpłatne zajęcia z treningu pamięci! Spotkanie odbędzie się w miłym gronie, podczas którego będzie można wspólnie rozwiązywać różne zagadki oraz grać w "planszówki".

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia – wizyta w Kazachstanie

Nauczycielka Zespołu Szkół w Pieszycach Bernadetta Szczypka, jej córka oraz inni wolontariusze z Dolnego Śląska, po raz kolejny wzięli udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Tym razem ratować polskie mogiły na wschodzie wyruszyli nie na Ukrainę lecz do odległego Kazachstanu.

Gala Pary 2019

Zapraszamy mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego do udziału w niecodziennym wydarzeniu, jakim z pewnością jest Gala Pary 2019. Organizowany przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zlot zabytkowych i ciągle działających jeszcze parowozów, pojazdów rolniczych, użytkowych i innych przemysłowych urządzeń, to świetna atrakcja dla osób w każdym wieku.