herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: wrzesień 2020

Szkoła Break Dance online!

Grzegorz Gniwecki jako jeden z 57 tancerzy z całej Polski otrzymał stypendium w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura W Sieci #Kulturawsieci. Dzięki temu mógł zrealizować swój projekt nauki tańca online.

Wydarzenia w Powiecie Dzierżoniowskim – październik

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi propozycjami wydarzeń, które odbędą się w październiku w Powiecie Dzierżoniowskim.

Adam Pachura z nagrodą Najlepszego Dziennikarza Turystycznego

W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które warto, a nawet trzeba zwiedzić. Jednym z takich wyjątkowych turystycznych zakątków są Góry Sowie, do niedawna jeszcze zupełnie nieodkryte dla turysty z Polski i z zagranicy.

Plakat ilustrujący treśc artykułu. Nie zawiera więcej informacji niż zostało podane w tekście.

Weź udział w pracach komisji konkursowej

Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego zaprasza do udziału w pracach komisji konkursowej.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

29 września odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, której głównym tematem była ochrona środowiska na naszym terenie.

Tadeusz Nestorowicz Ambasadorem Powiatu Dzierżoniowskiego

Ambasadorem Powiatu Dzierżoniowskiego został słynny muzyk i kompozytor jazzowy Tadeusz Nestorowicz.

Promocja Rocznika Dzierżoniowskiego

25 września w Muzeum Miejskim odbyła się promocja Rocznika Dzierżoniowskiego. Książka tradycyjnie podsumowuje najciekawsze wydarzenia, jakie miały miejsce w 2019 roku w mieście oraz opisuje sylwetki interesujących osób z naszego terenu. Oprócz tego w Roczniku znajduje się także rozdział poświęcony Powiatowi Dzierżoniowskiemu.

Deszcz medali reprezentantów Powiatu Dzierżoniowskiego

Znakomite wyniki osiągnęli w ostatnich dniach zawodnicy sztuk walki z powiatu dzierżoniowskiego. 25 i 26 września odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek, w których wzięły udział zapaśniczki reprezentujące UKS Iron Bulls Bielawa i MULKS Junior Dzierżoniów.

Powiat ma talent – eliminacje

Trwają wewnątrzszkolne eliminacje do powiatowego konkursu „Powiat ma Talent”.

Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach

W październiku na miłośników sportów walki czeka prawdziwa gratka. Od 10 do 11 października w hali dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się 28. Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach.

Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka – odwołany

W najbliższą niedzielę 27 września miał odbyć się Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka. Niestety ze względu na zapowiadane bardzo niekorzystne warunki meteorologiczne, wydarzenie zostało odwołane.

Co na weekend w Powiecie Dzierżoniowskim?

Przed nami ostatni weekend września. Jeśli szukacie pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu, koniecznie zajrzyjcie do naszego zestawienia wydarzeń.