herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: luty 2022

Pomoc Ukrainie – działania w powiecie dzierżoniowskim

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie trwają prace nad skoordynowaniem pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Starosta Grzegorz Kosowski wziął udział w telekonferencji z wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim.

Rynek pracy – pomoc dla obywateli Ukrainy

Obywatel Ukrainy może skorzystać z bezpłatnej pomocy Powiatowego Urzędu Pracy, przede wszystkim przez pośrednictwo pracy oraz poradnictwo zawodowe.

Powiatowy Punkt Kontaktowy dla uchodźców z Ukrainy

W niedzielę 27 lutego odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie pilne spotkanie z wicewojewodą dolnośląskim Jarosławem Kresą, które w całości zostało poświęcone udzieleniu skutecznej pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Pożegnanie komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 25 lutego br. na zaopatrzenie emerytalne przeszedł bryg. mgr inż. Mariusz Piasecki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Ponad 2,5 mln złotych na inwestycje drogowe Powiatu Dzierżoniowskiego

Powiat Dzierżoniowski pozyskał ponad 2.500.000 złotych na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Powiat Dzierżoniowski – 135.000 złotych na sport w 2022 roku

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego przeznaczył 135.000 złotych na rozwój kultury fizycznej i sportu w 2022 roku.

23 Lutego Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Do obchodów tego dnia przyłączył się Powiat Dzierżoniowski. Na budynku starostwa umieszczona została stokrotka – symbol solidarności z osobami zmagającymi się z depresją.

Nabór na wolne stanowisko młodszego referenta ds. leśnictwa, łowiectwa i ochrony przyrody w Wydziale Ochrony Środowiska i Rozwoju.

Starosta Dzierżoniowski ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze młodszego referenta ds. leśnictwa, łowiectwa i ochrony przyrody w Wydziale Ochrony Środowiska i Rozwoju.

Zdjęcie fragmentu ulicy z namalowanym farbą symbolem osoby siedzącej na wózku inwalidzkim

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych – nabór uzupełniający

Starosta Dzierżoniowski ogłasza nabór kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest uzupełnienie składu Rady.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego – podsumowanie

22 lutego odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Obrady rozpoczęły się od wręczenia podziękowań sztabom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które w tym roku organizowały na terenie powiatu 30. Finał WOŚP.

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie dotyczące zmian w prowadzeniu rachunkowości związanych z Polskim Ładem.

XXI Dzień Kresowiaka w Łagiewnikach

20 lutego świętowano w Łagiewnikach Dzień Kresowiaka. Była to doskonała lekcja historii, która pozwoliła przypomnieć nielicznym już kresowiakom, ich dzieciom i wnukom o kresowych korzeniach mieszkańców Łagiewnik.