herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: kwiecień 2022

Oficjalne otwarcie żłobka w Piławie Górnej

Długo wyczekiwany projekt dobiegł końca. W Piławie Górnej oficjalnie nazwano nową placówkę opieki - żłobek "Bobo"

Zakończenie roku szkolnego absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu

Dzisiaj ponad 560 uczniów z szkół prowadzonych przez powiat dzierżoniowski zakończyło rok szkolny. Był to dzień pożegnań z nauczycielami, przyjaciółmi i ławkami szkolnymi. Maturzyści będą mieli kilka dni na odpoczynek lub powtórkę materiału przed egzaminem dojrzałości, który zacznie się już w środę 4 maja językiem polskim.

Koncert Perfforma z Januszem Walczukiem

W najbliższą sobotę dzięki współpracy organizacji młodzieżowej "Sfera", Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz miasta Dzierżoniów odbędzie się "Perfforma: Janusz Walczuk", czyli seria tańców i koncertów przeznaczona dla maturzystów.

Uroczyste otwarcie parku lapidarium przy Muzeum Miejskim w Dzierżoniowie

Po wielu miesiącach prac otworzono długo wyczekiwany park lapidarium przy Muzeum Miejskim w Dzierżoniowie. Przy tej okazji odsłonięto również zrewaloryzowane barokowe portale.

Jubileuszowy 20. Przegląd Mini Listy Przebojów

W tym roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej im. ks. Jana Twardowskiego świętował 20-lecie swojego corocznego przeglądu muzycznego.

Pierwszy przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ul. Ciepłowniczej w Dzierżoniowie

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej oznaczonej geodezyjnie jako działka nr 157, nr 158, nr 159 obręb Zachód w Dzierżoniowie o powierzchni całkowitej 2.4360 ha.

Znaleziono kluczyki do samochodu

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie informuje, iż 26 kwietnia w godzinach między 12:00-13:00 na drodze Dzierżoniów-Bratoszów w okolicy ronda znaleziono kluczyki do samochodów osobowych marki BMW oraz Citroen.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

26 kwietnia odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Obrady rozpoczęły się od wręczenia nagród laureatom tegorocznej edycji Wirtualnego Powiatowego Konkursu Ozdób Wielkanocnych.

Wyścig Kolarski „Korona Gór Sowich”

Powiat dzierżoniowski serdecznie zaprasza do udziału w wyścigu rowerowym po miejscowościach na terenie Gór Sowich

Najlepsi księgowi… tylko w Ekonomiku!

W siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział Wielkopolski w Poznaniu odbyła się Gala XIII edycji Turnieju Talentów Akademia Księgowego, podczas której nastąpiło ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom konkursu.

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu w budynku przy ul. Świdnickiej w Dzierżoniowie

Powiat Dzierżoniowski zaprasza do udziału w pierwszym przetargu na sprzedaż lokalu nr 18 w budynku 23 przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie

Wyniki Wirtualnego Powiatowego Konkursu Ozdób Wielkanocnych

Poznaliśmy wyniki Wirtualnego Powiatowego Konkursu Ozdób Wielkanocnych, który w marcu ogłosił starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski.