herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: maj 2020

Na zdjęciu budynek starostwa powiatowego w Dzierżoniowie. Po prawej stronie drzewo. Na dole w prawym rogu napis Ogłoszenie Starosty

Ogłoszenie Starosty Dzierżoniowskiego

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem Starosty Dzierżoniowskiego, obowiązującym od 1 czerwca 2020 roku.

Wirtualny GE Aviation Sowi Bieg

Uwaga biegacze! 7 czerwca miał odbyć się GE Aviation Sowi Bieg, ale ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, nie może się on wystartować w tym roku w normalnej formie.

Darmowe wsparcie psychologiczne w ramach grup wsparcia „Równoważnia”

Fundacja ADRA Polska, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lękowi wywołanemu pandemią wirusa COVID-19, uruchamia grupy wsparcia online prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Starostwo Powiatowe - rynek

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie dzierżoniowskim

Informujemy, że w związku z obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie dzierżoniowskim odbywa się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefonicznie), poza lokalem punktu.

Dzień Samorządu Terytorianlego

27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji starosta Grzegorz Kosowski skierował życzenia do wszystkich byłych i obecnych samorządowców oraz pracowników samorządowych.

Majowa sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

26 maja odbyła się Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, która po raz kolejny ze względu na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa, odbyła się w formie zdalnej.

11 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji trafi do gmin powiatu dzierżoniowskiego

Firma PFO Vetos-Farma przekazała w formie darowizny na rzecz powiatu dzierżoniowskiego, a także wszystkich gmin z naszego terenu, ponad 11 tysięcy litrów płynu dezynfekcyjnego.

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich zaprasza do udziału w kampanii społecznej

Sowa z logotypu Gór Sowich w wersji wiosennej chce iść na spacer i bardzo liczy, że ją ze sobą weźmiecie. Jeśli korzystacie z uroków okolicznych tras i atrakcji, pokażcie to w wyjątkowej formie.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości w Gilowie

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości rolnej oznaczonej geodezyjnym nr 179/ 2 o powierzchni całkowitej 0.3155 ha obręb Gilów, w Gminie Niemcza.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Bielawie

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej przy ul. Wolności 92-92A, oznaczonej geodezyjnie jako działka nr 618/2 obręb Południe w Bielawie

Nowy chodnik w Niemczy

Mimo panującej sytuacji epidemiologicznej, inwestycje powiatu są realizowane zgodnie z harmonogramem. Niedawno oddany do użytku został chodnik w Ostroszowicach, a w budowie jest już ciąg pieszy w Niemczy.

Podziękowanie za szlachetną postawę

Takie historie zwykle zdarzają się w filmach. Jednak raz na jakiś czas mamy okazję prześledzić filmowe wydarzenia w realnym świecie. Jedna z takich historii wydarzyła się dzięki Panu Rafałowi Kowalikowi.