herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: lipiec 2021

Na zdjęciu budynek starostwa powiatowego w rynku w Dzierżoniowie. Widać budynek w kolorze żółto-zielonym. Przed budynkiem zaparkowane samochody.

Ogłoszenie Starosty

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejskie w Dzierżoniowie.

Trwają inwestycje przy drogach powiatowych

Trwają intensywne prace nad budową chodnika przy drodze powiatowej w Bielawie – od ulicy Szewskiej 1 do zatoki autobusowej w Józefówku.

Aktywne przejścia dla pieszych w Powiecie Dzierżoniowskim

109.520 złotych pozyskał w lipcu Powiat Dzierżoniowski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zaszczep się przeciwko COVID-19

Powiat Dzierżoniowski zachęca do udziału w powszechnej akcji szczepień przeciwko COVID-19.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Nadchodząca rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie upamiętniona brzmieniem syren alarmowych, które 1 sierpnia o godzinie 17:00 będzie można usłyszeć w całym Powiecie Dzierżoniowskim.

Konsultacje społeczne – Ponadlokalnej Strategii Rozwoju Aglomeracji Dzierżoniowskiej 2021-2030

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych opracowywanej Ponadlokalnej Strategii Rozwoju Aglomeracji Dzierżoniowskiej, które odbędą się od dnia 3 sierpnia 2021 do dnia 15 września 2021.

Wakacje na szlaku

Wakacje trwają w najlepsze, a mieszkańcy Powiatu Dzierżoniowskiego mogą cieszyć się wysokimi temperaturami. W słoneczne dni warto wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Rajd rowerowy z okazji 25 lecia Euroregionu Glacensis

Euroregion Glacensis, którego członkiem jest również Powiat Dzierżoniowski, zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania 25 lecia działalności Stowarzyszenia.

Promocja Powiatu Dzierżoniowskiego na Twierdzy Srebrna Góra

Z inicjatywy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej odbyła się na terenie Twierdzy Srebrna Góra prezentacja atrakcji turystycznych naszego województwa.

Rowerem po Powiecie Dzierżoniowskim

Środek wakacji to okazja do spędzenia wolnego czasu na łonie natury w towarzystwie pięknych, malowniczych widoków. Wystarczy wsiąść na rower i zwiedzić Powiat Dzierżoniowski. W naszym regionie mamy wiele ciekawych tras rowerowych, więc każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie coś dla siebie.

Wyniki naboru do szkół średnich

Dnia 22 lipca 2021 roku w Powiecie Dzierżoniowskim zakończył się pierwszy etap kwalifikacji uczniów do szkół średnich.

102 rocznica powstania Polskiej Policji Państwowej

Dnia 21 lipca 2021 r. w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody 102 rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej. Wydarzenie honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji - gen. insp. Jarosław Szymczyk.