herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: październik 2022

Piłkarze UKS „Siódemka” Bielawa zagrali na Stadionie Śląska Wrocław

W niedzielę 30 października piłkarze UKS „Siódemka” Bielawa zagrali w ogólnopolskim, finałowym turnieju Tarczyński Arena Cup. Turniej zgromadził 32 najlepsze zespoły w czterech kategoriach wiekowych.

„Opieka wytchnieniowa – edycja 2023”

Powiat Dzierżoniowski przystępuje do Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2023”.

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Powiat Dzierżoniowski przystępuje do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023.

Powiatowy Konkurs na Recenzję Filmową

I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Dzierżoniowie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego do wzięcia udziału w konkursie, honorującym dokonania Sylwestra Chęcińskiego.

Plakat ilustrujący treśc artykułu. Nie zawiera więcej informacji niż zostało podane w tekście.

Zaproszenie do udziału w komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego zaprasza do udziału w pracach komisji konkursowej opiniującej oferty złożone do otwartego konkursu ofert pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego w roku 2023” przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Znaleziono gotówkę

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie informuje, iż w dniu 30 września 2022 r. w godzinach porannych na os. Jasnym znaleziono naleziono gotówkę.

Lustracja Kościoła parafialnego pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie

W środę 26 października jeden z symboli Dzierżoniowa przeszedł gruntowny przegląd pod kątem ewentualnych zagrożeń w przyszłym użytkowaniu.

Obywatelski monitoring funduszy europejskich

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) apeluje do organizacji w całym kraju o mobilizację oraz do włączenia się w pracę komitetów monitorujących programy finansowane z funduszy europejskich.

Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do zbycia w budynku oficyny mieszkalnej w Roztoczniku

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia dotyczący lokali mieszkalnych położonych w budynku oficyny mieszkalnej w Roztoczniku nr 63 - 63A.

Wręczono stypendia „Złoty Talent”

25 października podczas sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego wręczono stypendia przyznawane przez samorząd w ramach programu promującego wybitne osiągnięcia uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski „Złoty Talent”.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

25 października odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, której głównym tematem był stan realizacji zadań oświatowych powiatu za rok szkolny 2021/2022.

Plakat ilustrujący treśc artykułu. Nie zawiera więcej informacji niż zostało podane w tekście.

Konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu edukacji prawnej

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego w roku 2023”