herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: marzec 2019

Biegiem do pracy

W najbliższą sobotę 30 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie włączyli się do akcji już w piątek.

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa

Wysokie stawiennictwo i dobre zdrowie 19-latków – to główne informacje, które pojawiły się na spotkaniu podsumowującym kwalifikację wojskową w powiecie dzierżoniowskim.

Zapraszamy na Noc Biologów

Już w piątek 29 marca młodzież będzie miała niebywałą okazję, by zgłębić tajemnice biologii. Na zajęcia z wykładowcami i studentami Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza Liceum Ogólnokształcące w Bielawie.

O pomocy społecznej na sesji Rady Powiatu

Tematem pomocy społecznej, w tym pieczą zastępczą i podziałem środków dla osób niepełnosprawnych zajmowali się radni powiatowi podczas sesji 26 marca.

Trash challenge – podjęliśmy wyzwanie!

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wzięli udział w akcji ekologicznej i zachęcają samorządowców z innych gmin, aby też przyłączyli się do Trash challenge.

Przed nami WielkaMoc Tradycji

Lubisz Wielkanoc? Znasz świąteczne tradycje? Pisanki, palmy, potrawy wielkanocne, śmigus-dyngus czy zbijanie jajek? Na tej imprezie nie może Cię zabraknąć! Zapraszamy na WielkąMoc Tradycji w Niedzielę Palmową.

Tydzień Świadomości Czerniaka

Znamię! Znam je? - pod takim hasłem Akademia Czerniaka prowadzi kampanię profilaktyczno-edukacyjną, której celem jest upowszechnienie wiedzy o tym nowotworze. Akcję wspiera Starosta Dzierżoniowski.

Kondolencje z powodu śmierci Syna

Wyrazy głębokiego współczucia wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Robertowi Czajkowskiemu z powodu śmierci Syna składają: Rada i Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Kreatywnie w liceach powiatowych

Wiele dodatkowych zajęć prowadzonych atrakcyjnymi metodami przy użyciu nowoczesnego sprzętu dydaktycznego – to efekt udziału liceów ogólnokształcących prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski w kolejnym projekcie finansowanym w 85 procentach przez Unię Europejską.

Powiat dzierżoniowski w obiektywie

Oblicza powiatu – pod takim hasłem odbyła się wystawa fotograficzna zorganizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Kwaterodawców „Kraina Sudecka” i Powiat Dzierżoniowski.

O składowaniu odpadów bez zezwolenia

Wojewoda Dolnośląski przypomina właścicielom gruntów i innych nieruchomości o odpowiedzialności za składowanie odpadów bez wymaganego zezwolenia, także w przypadku, gdy teren lub obiekt jest dzierżawiony.

Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zaprasza uczniów szkół z terenu powiatu dzierżoniowskiego do udziału w X Powiatowym Konkursie Kartek Wielkanocnych. Termin przyjmowania prac mija 12 kwietnia.