herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: lipiec 2020

Przygotowania do jesiennych spacerów

Mimo, że lato w pełni, a przed nami drugi miesiąc wakacji, my szykujemy już dla Was kolejną odsłonę jednej z najbardziej lubianych jesiennych imprez turystycznych w powiecie - Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka.

Powiat Dzierżoniowski i jego skarby

W ramach kampanii Wakacje 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim, chcielibyśmy poza ciekawymi ścieżkami przyrodniczymi i trasami górskimi zaprosić Was też do pieszych wędrówek po miastach powiatu. Dziś zachęcamy do zwiedzenia Dzierżoniowa.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00 na terenie powiatu dzierżoniowskiego zabrzmią syreny alarmowe. Dźwięki zostaną wyemitowane w celu upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Będzie to też okazja do przeprowadzenia treningu systemu wczesnego ostrzegania.

Sierpniowe atrakcje w powiecie

Przed nami pierwszy sierpniowy weekend, a zarazem początek drugiego miesiąca wakacji. Zachęcamy do zapoznania się z listą najciekawszych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, które będzie można odwiedzić i zobaczyć w sierpniu.

Rajd Rowerowy Bibliotekarzy i Czytelników

Jazda rowerem i czytanie książek ma wbrew pozorom wiele ze sobą wspólnego. Zarówno w jednym i drugim przypadku możemy przenieść się w wyobraźni do dalekich krain lub dojechać rowerem w zaciszne miejsce pod lasem i wyciągnąć książkę z rowerowego koszyka by oddać się czytaniu na kocu pod drzewem.

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie informuje, że jeszcze do 4 września 2020r. jest możliwość skorzystania ze wsparcia w ramach programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” – Moduł III.

GE Aviation Sowi Bieg – komunikat!

Jest nam niezmiernie miło, że mimo panującej na świecie pandemii koronawirusa, tak licznie wystartowaliście w Wirtualnym GE Aviation Sowim Biegu. Przypomnijmy było Was ponad 200 osób!

Powiat Dzierżoniowski we Wrocławiu

W ramach akcji „Wakacje 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim” rozpoczęte zostały działania promocyjne mające na celu pokazanie walorów naszego regionu mieszkańcom Dolnego Śląska i innych regionów naszego kraju.

Piława Górna na kamieniu stoi

W ramach kampanii Wakacje 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim tym razem zapraszamy Was na piesze wędrówki po miastach powiatu. Z cyklu Powiat Dzierżoniowski i jego skarby dziś zachęcamy Was do zwiedzania Piławy Górnej.

Co na weekend w Powiecie Dzierżoniowskim

Dziś, jak w każdy czwartek zapraszamy do zapoznania się z wybranymi propozycjami kulturalnymi, sportowymi i turystycznymi, które odbędą się w najbliższych dniach w naszym regionie.

Święto Policji w Powiecie Dzierżoniowskim

W polskiej Policji służy obecnie około sto tysięcy funkcjonariuszy. 22 lipca z okazji obchodów Święta Policji, 63 z nich, służących w Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, odebrało nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody.

„Śniadanie na trawie” w Łagiewnikach

Jeśli lubicie dźwięki muzyki klasycznej w nieoczywistych okolicznościach przyrody, a przy okazji chcielibyście przysiąść na trawie i oddawać się piknikowaniu, to wydarzenie, na które Was zapraszamy, jest idealnym spełnieniem Waszych oczekiwań.