herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przygotowania do jesiennych spacerów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mimo, że lato w pełni, a przed nami drugi miesiąc wakacji, my szykujemy już dla Was kolejną odsłonę jednej z najbardziej lubianych jesiennych imprez turystycznych w powiecie - Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka.

Możecie być pewni, że tym razem mocno Was zaskoczymy. Po 21. edycjach chcemy zaprosić Was w miejsca, których jeszcze nie widzieliście podczas tej imprezy. Szykujcie formę na jesień, bo do przejścia może być w sumie ponad 1000 metrów przewyższeń. Z pewnością jednak wspaniałe widoki ze szczytów Gór Sowich i satysfakcja z dotarcia do mety zrekompensują Wam zmęczenie.

Mamy już przygotowanych kilka propozycji tras nad którymi pracujemy, jednak wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, chcielibyśmy zapytać Was o trasę, którą polecilibyście innym do przejścia podczas 22. Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka. Jeśli macie swoje ulubione ścieżki i szlaki w Górach Sowich, podzielcie się nimi z nami. Podpowiemy, że metą wycieczki nie musi być – tak jak dotychczas, Przełęcz Walimska. Podobnych, równie wspaniałych miejsc jest w naszych górach dużo więcej. Jeśli już wiecie którędy poprowadzilibyście piechurów to napiszcie do nas na adres: promocja@pow.dzierzoniow.pl lub zadzwońcie pod numer telefonu: 74 832 36 62.

Zachęcamy do przygotowywania formy aby 27 września 2020 roku dołączyć do 22. Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka. Trasy treningów znajdziecie tutaj:

Powiat Dzierżoniowski i jego skarby – wycieczka po Dzierżoniowie,
Piława Górna na kamieniu stoi – zwiedzanie Piławy Górnej,
Pomysł na rodzinną wycieczkę – wędrówka w okolicach Piławy Dolnej,
Powiat Dzierżoniowski zaprasza na wakacyjną wycieczkę – z Ligoty Małej do Przerzeczyna-Zdroju wśród stawów rybnych,
Trasa pełna wspaniałych widoków – z Rościszowa do Rościszowa przez Góry Sowie,
Wyrusz trasą “Czarny Rycerz” – z Kamionek na Wielką Sowę i z powrotem,
Na Wielką Sowę dla wprawionych piechurów – z Przełęczy Jugowskiej na Wielką Sowę i z powrotem przez dwa schroniska,
Trasa Dwóch Wież – do Wielkiej Sowy i przez Kalenicę.