herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: maj 2023

grafika z wojskowymi i napisem kwalifikacja wojskowa

Koniec kwalifikacji wojskowych w powiecie dzierżoniowskim

30 maja zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie dzierżoniowskim. Podczas tegorocznego przedsięwzięcia przed Powiatową Komisją Lekarską w Dzierżoniowie łącznie stanęło ponad 400 osób, w tym 12 kobiet.

zdjęcie z Sesji Rady Powiatu

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

30 maja odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Podczas obrad radni wysłuchali wystąpienia Kierownika Delegatury w Dzierżoniowie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu Marty Fijor, która złożyła sprawozdanie ze swojej działalności za 2022 rok.

wojskowi stojący na baczność

Obchody Święta Niepodległości Gruzji

26 maja na cmentarzu parafialnym w Dzierżoniowie przed grobem ppłk. Waleriana Tewadze odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości Gruzji.

grafika z wojskowymi i napisem kwalifikacja wojskowa

Ostatnie dni kwalifikacji wojskowej w powiecie dzierżoniowskim

Od 17 kwietnia do 21 lipca na terenie całej Polski realizowana jest coroczna kwalifikacja wojskowa. To wstępna procedura pozwalająca podjąć młodemu człowiekowi decyzję o ewentualnym wstąpieniu w szeregi Sił Zbrojnych RP. W powiecie dzierżoniowskim kwalifikacja wojskowa potrwa do 29 maja.

grafika z napisem utrudnienia w ruchu drogowym

Utrudnienia w ruchu drogowym na trasie Sowiego Biegu

Informujemy, że w sobotę 3 czerwca 2023 r. na trasie Sowiego Biegu zostanie zamknięty ruch kołowy . Ulica Wrocławska i część ulicy Piastowskiej zostaną zamknięte od 18:00 do 23:00. Na pozostałych odcinkach trasa będzie zamknięta dla zmotoryzowanych od godziny 20:30, a jej całkowite otwarcie nastąpi o godzinie 23:00.

Zdjęcie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do zbycia w trybie przetargowym

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do zbycia w trybie przetargowym

Starosta Dzierżoniowski podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do odrębnego zagospodarowania w formie zbycia w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

Zdjęcie z sesji Rady Powiatu

Sesja Rady Powiatu – 30 maja

Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacek Grzebieluch zaprasza na sesję Rady Powiatu, która odbędzie się 30 maja o godzinie 9:00.

Strażacy na tle wozów strażackich podczas Powiatowego Dnia Strażaka

Powiatowy Dzień Strażaka w Dzierżoniowie

19 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego z uczestnikami wydarzenia

Powiatowy Festiwal Integracji „Świat Nauki”

17 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej odbył się festiwal integracji dla dzieci i młodzieży.

plakat promujący wydarzenie pod nazwą Rodomania

RODOmania w Arboretum Wojsławice

Powiat Dzierżoniowski zachęca do udziału w XI spotkaniu miłośników roślin wrzosowatych RODOmania, organizowanym w Arboretum Wojsławice.

Oficyjna mieszkalna w Roztoczniku nr 63A

Wykaz nieruchomości Powiatu Dzierżoniowskiego przeznaczonych do zbycia w trybie przetargu ustnego nieograniczonego

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Dzierżoniowskiego przeznaczonych do zbycia w trybie przetargu ustnego nieograniczonego dotyczący lokali mieszkalnych położonych w budynku oficyny mieszkalnej w Roztoczniku nr 63A

zdjęcie uczestników spotkania

Inwestycja drogowa za blisko 1 700 000 złotych na terenie powiatu dzierżoniowskiego

17 maja nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy firmie Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. na realizację przebudowy drogi w Piławie Dolnej.