herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: luty 2016

Powiatowa debata zawodoznawcza „Trafny wybór – Dobra przyszłość”

W piątek w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych debatowali o swojej zawodowej przyszłości.

O Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie

Głównym tematem sesji Rady Powiatu, która odbyła się 23 lutego, była promocja i ochrona zdrowia oraz działalność i plany rozwoju NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o..

VII Powiatowy Konkurs Kartek Wielkanocnych

Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie zaprasza uczniów szkół z terenu powiatu dzierżoniowskiego do udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Termin przyjmowania prac mija 14 marca.

Zapraszamy na sesję Rady Powiatu

Omówienie działalności Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie i planów jego rozwoju - to główny temat sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 23 lutego.

Zgłoś się do OKR-u

Do 16 marca można zgłaszać swój udział do eliminacji powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest on skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych oraz do dorosłych.

Wsparcie dla rolników

Rusza nadzwyczajna pomoc dla rolników w sektorach hodowlanych, tj. mleka i wieprzowiny. Wnioski można składać w oddziale terenowym Agencji Rynku Rolnego w dniach 18 lutego – 18 marca.

Konkursy plastyczne o bezpieczeństwie

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewoda Dolnośląski ogłosili konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży, których celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia. Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie przeprowadzi eliminacje powiatowe.

Zostaw swój 1% w powiecie dzierżoniowskim

Trwa akcja rozliczania podatku z Urzędem Skarbowym. Jak co roku Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zachęca, by swój 1 procent przekazać lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

Dyżury dla mieszkańców powiatu

Przypominamy, że w biurze Rady Powiatu, które mieści się przy ul. Świdnickiej 38 (I piętro, pokój 109), mieszkańcy mogą zgłaszać swoje sprawy.

Bogata oferta w Powiatowym Urzędzie Pracy

Środki na uruchomienie własnej działalności, szkolenia dla bezrobotnych, staże – to tylko nieliczne z form aktywizacji, które z początkiem roku uruchomił Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Starostwo z Certyfikatem CAF

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie otrzymało Certyfikat Skutecznego Użytkownika CAF. Został on przyznany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w wyniku pozytywnej oceny ekspertów zewnętrznych. To potwierdzenie, że urząd chce doskonalić usługi dla mieszkańców.

Do właścicieli i zarządców budynków

Dbałość o należyty stan techniczny budynków to obowiązek ich właścicieli i zarządców. W sytuacji występowania silnych wiatrów przypomina o nim Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.