herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: wrzesień 2016

Zapraszamy na „Dancing pozarządowy” rodem z lat 80.

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na kolejne spotkanie III sektora, które odbędzie się 4 listopada w sali widowiskowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie będzie miało charakter integracyjny, ale nie zabraknie też treści merytorycznych. W tym dniu wszyscy przeniosą się w lata 80. XX wieku.

O budżecie, stawkach za usunięcie pojazdu i wystąpieniu z Euroregionu Glacensis

O realizacji budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego za I półrocze 2016 roku oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej dyskutowali powiatowi radni 27 września podczas sesji Rady Powiatu.

Nowoczesny sprzęt TIK w szkołach

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie przy współpracy Stowarzyszenia Aktywnego Wspierania Gospodarki przygotowało projekt pn. „Szkoła na telemoście”, którego celem jest wsparcie uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Projekt został oceniony najwyżej i otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 603.277 zł, co stanowi niemal 100% kosztów.

Każdy powinien mieć Kartę ICE w nagłym wypadku

Gdy dochodzi do wypadku, a jego ofiara jest nieprzytomna, służby ratownicze czy policja nie wiedzą, kogo powiadomić o zdarzeniu. Numery telefonu do najbliższych znajdują się zazwyczaj na liście kontaktów wśród wielu innych. Wówczas bardzo pomocna staje się Karta ICE (z ang. in case of emergency, czyli w nagłym wypadku).

Postanowienie scaleniowe

Postanowienie informujące o wszczęciu postępowania scaleniowego na gruntach o łącznej powierzchni 2.030,83 ha w obrębie Piławy Dolnej i części Owiesna odczytał 23 września zebranym w sali wiejskiej Piławy Dolnej starosta Janusz Guzdek.

Rajd Pieczonego Ziemniaka już wkrótce

Zapraszamy na XVIII Rajd Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się 1 października w Górach Sowich.

Zapraszamy na Święto Kapusty w Wojsławicach

Już po raz szósty odbędzie się w wojsławickim Arboretum Śląski Festiwal Kapusty. Miłośnicy kapusty i piosenki biesiadnej zbiorą się 2 października.

Specjalistyczny sprzęt od WOŚP

Blisko 270.000 zł kosztował sprzęt przekazany dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bielawie, który Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy na sesję Rady Powiatu

W najbliższy wtorek 27 września odbędzie się XXIII sesja Rady Powiatu. Najważniejszym tematem będzie ocena realizacji budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego za I półrocze bieżącego roku.

Nowa karetka dla Szpitala Powiatowego

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku do szpitala w Dzierżoniowie oraz 15 innych miast Dolnego Śląska trafią nowe karetki. Zostaną one zakupione ze środków województwa dolnośląskiego.

Wędkarskie zmagania w Owieśnie

Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu odbyły się 18 września na terenie zbiornika wodnego w Owieśnie.

Dofinansowanie wykształcenia osób niepełnosprawnych

Zbliża się termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II. Termin upływa 10 października.