herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiat wśród zwycięzców rankingu powiatów prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat dzierżoniowski został laureatem rankingu powiatów za rok 2005 prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich, zajmując 14. miejsce wśród 314 powiatów w Polsce i 3. miejsce wśród 26 powiatów w województwie dolnośląskim.

zpp_pucharPuchary najlepszej „15” zostały wręczone podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w dniach 16 – 17 marca w Warszawie.

Związek Powiatów Polskich co roku prowadzi ranking powiatów, miast na prawach powiatu i gmin. Polega on na przyznawaniu punktów za spełnianie poszczególnych warunków, takich jak: promocja jednostki, wspieranie rozwoju społeczeństwa informatycznego, poprawa jakości obsługi mieszkańca oraz rozwój informacyjny.

zpp
Nasz powiat uzyskał najwięcej punktów za poprawianie jakości obsługi mieszkańców m.in. przez posiadanie certyfikatu jakości ISO 9001:2000, zrealizowanie projektów wykorzystujących energię odnawialną oraz za otrzymanie certyfikatu „Powiat Przyjazny Środowisku” w Narodowym Konkursie Ekologicznym. Ważne przy zdobywaniu punktów było również promowanie się zgodne z wyznaczonymi przez Związek Powiatów Polskich zasadami, to znaczy zamieszczenie w Internecie informacji o powiecie w różnych językach, informacji o imprezach oraz wykazu ofert i przetargów organizowanych przez powiat i jego jednostki organizacyjne.

Aktualizacją wszystkich informacji z powiatu przez cały rok zajmował się Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.